8. A a 8. B na Kuksu

Anna Bouzková | 24.5.2024 | 8. A, 8. B, Dějepis

Žáci 8. A a 8. B se společně vydali na dějepisnou exkurzi do hospitalu Kuks. Před začátkem cesty obdrželi QR kód s jednoduchými body, které měli během naší cesty splnit. Jednalo se o vyfocení pár věcí či zajímavostí z místa, či měli zjistit nějakou informaci nebo dobrovolně natočit a sestříhat video za odměnu do dějepisu.

Když jsme dojeli na místo, šli jsme nejdříve po naučné stezce směrem k perle českého baroka. Po cestě jsme zastavili u Braunova Betlému. Žáci měli za úkol se navzájem navigovat, což způsobilo rozdělení některých skupin, avšak nakonec jsme všichni došli do cíle. V samotném Kuksu jsme navštívili bylinkovou zahradu, občerstvili se, nakoupili suvenýry a poté na nás čekala skvěle připravená prohlídka. Zúčastnili jsme se prohlídky základního okruhu, kde se žáci mimo jiné dozvěděli o kontroverzním životě hraběte Antonína Šporka. Vyfotili si sochy Ctností a Neřestí, které je samotné vystihují. K závěru naší cesty jsme se zastavili v McDonald´s, a tím jsem exkurzi zdárně zakončili.